pl en de it cz ru sk fr hu tr
»Napisz do nas »Mapa serwisu
doradcy.slask.pl
Twoja lokalizacja: Start  /  Zawód doradcy podatkowego /  Mity na temat doradztwa podatkowego

Mity na temat doradztwa podatkowego

Doradcy podatkowi to kombinatorzy próbujący ominąć przepisy prawa podatkowego.
Tak naprawdę optymalizacja obciążeń podatkowych to znajdowanie najkorzystniejszych możliwości dla podatników w świetle obowiązujących przepisów prawnych. Doradca podatkowy podlega odpowiedzialności cywilnej, karnej i dyscyplinarnej i - co najważniejsze - jest jednym z zawodów zaufania publicznego, nie może więc być mowy o jakimkolwiek kombinowaniu. Doradcy podatkowi stanowią nieodłączny element systemu prawa podatkowego i są wsparciem, z jednej strony dla podatników, a z drugiej dla organów podatkowych.


Doradcy podatkowi to wrogowie aparatu skarbowego.

Zarówno pracownicy aparatu skarbowego, jak i doradcy podatkowi nie tworzą, lecz stosują prawo podatkowe. Jedni i drudzy muszą borykać się ze skomplikowanymi i zmiennymi przepisami prawa podatkowego. Doradca podatkowy ma na względzie dobro podatnika i działa w zgodzie z prawem i zasadami etyki.


Doradztwo podatkowe to zbędny luksus - jest bardzo drogie, a za niższą cenę ktoś inny zrobi dokładnie to samo.
Bezpieczeństwo i pewność, że obsługa podatkowo-księgowa prowadzona jest w fachowy i profesjonalny sposób ma swoją cenę. W porównaniu ze szkodami, jakie może przynieść podjęcie niewłaściwych decyzji lub skorzystanie z usług osoby nie posiadającej uprawnień - jest to cena naprawdę niewielka. Niejednokrotnie cena usługi profesjonalnej kancelarii nie jest wyższa od kwoty płaconej bez faktury za usługi wątpliwej jakości.
»Na góre »Drukuj
© 2010 KIDP Oddział Śląsk :: Unia Europejska : Doradcy podatkowi : Śląsk :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia